9.7.15

Konkurs TRZY/MAM/KSIĄŻKI

TRZY/MAM/KSIĄŻKI to konkurs na projekt czytelniczego trójpaku - zestawu książeczek dostosowanych do kolejnych etapów rozwoju małego dziecka, ogłoszony w czwartek przez Instytut Książki. Zwycięzców poznamy w grudniu.

Celem konkursu jest wyłonienie zestawu trzech książeczek dostosowanych do kolejnych etapów rozwoju dziecka - od niemowlaka do trzylatka.

Tak jak odżywki i pieluchy przypisane są do wieku malca, tak i książki powinny odpowiadać rosnącym umiejętnościom dziecka. Czytelnicza +wyprawka+ niechby była stałym elementem niemowlęcego ekwipunku, równie ważnym jak pielęgnacyjne akcesoria, którymi krewni i znajomi zwykli obdarowywać młodych rodziców. - piszą organizatorzy konkursu.

W trójpaku zawarte mają być książeczki dla trzech przedziałów wiekowych - niemowląt, dzieci w wieku od 1 do 2 lat i dzieci do 3 roku życia. Objętość każdej z książek zestawu nie powinna przekraczać 32 stron.

Prace można zgłaszać do 30 października.

 Foto: Instytut Książki
Foto: Instytut Książki

W jury zasiadać będą: Anna Maria Czernow - prezeska Polskiej Sekcji IBBY, partnera konkursu, Marta Lipczyńska-Gil - naczelna kwartalnika o literaturze dla dzieci i młodzieży Ryms, Joanna Olech - autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, Joanna Rzyska - pedagog, współwłaścicielka wydawnictwa Dwie Siostry, Krystyna Lipka-Sztarbałło - uznana ilustratorka, oraz Maria Deskur - dyrektor Pionu Książek Egmontu.

Werdykt jury zostanie ogłoszony do 6 grudnia 2015 roku na stronie internetowej Instytutu Książki. Nagrodzony autor lub zespół autorów otrzyma 25 tys. zł.

Więcej na temat konkursu + regulamin >> klik!