28.9.14

Zapowiedź - Złotouste zero w zenicie


Kiedy moc świetlista rozdawała talenty – potknęła się i wylała więcej świetlistej świetności na Marię Ekier, obdarzając ją talentem literackim i malarskim. A oba talenty wypindrzone na wysoki połysk. Oba poważnie potraktowane i rozwinięte, nadpobudliwe i uwodzicielskie. Takie dodane dobra muszą się związać i wydać na świat książkę autorską – ten jedyny w swoim rodzaju duet słowa i obrazu.

Niektórzy artyści potrafią zachować w sobie dziecięcą lekkość, spontaniczność i frajdę zabawy. Dodać do niej umiejętności, precyzję, dystans i doświadczenie. Maria Ekier do nich należy. Złotouste zero w zenicie to kumulacja jej talentów, książka-marzenie, wyspa skarbów pełna niespodzianek.

Agnieszka Wolny-Hamkało

Tytuł: Złotouste zero w zenicie
Tekst i ilustracje: Maria Ekier
Kategoria: dla wszystkich lubiących absurd, puentę i ilustracje Marii Ekier
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Rok wydania: 2014

2 komentarze:

  1. Limeryki :D Przypomniał mi się konkurs, w którym braliśmy udział w podstawówce. Nauczycielka polskiego zrobiła nam maraton tworzenia limeryków i wspólnie skleciliśmy tomiki. Fajnie było :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna kategoria: dla wszystkich :) a tak serio, trzeba mocno pracować, żeby uświadomić rodzicom, że piękna książka ucieszy ich oko i rozwinie dziecko...

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!