30.12.13

Bylebyśmy zdrowi byli...


To już trzeci autorski kalendarz artystyczny wydany przez firmę Gedeon Richter. Jego idea wzorowana jest na renomowanym kalendarzu Pirelli jednak materiałem ilustracyjnym są nie zdjęcia ale grafika. Kontynuując dyskusję o życiu i zdrowiu twórcy opierają się na obrazie i towarzyszących mu słowach. (za >> klik!)

12 artystów, 12 miesięcy i 12 różnych stylistycznie ilustracji. Temat: zdrowie. 

Autorem styczniowej grafiki oraz jednocześnie realizatorem pomysłu jest grafik Andrzej Pągowski. Swoją kartkę do kalendarza dołożyli znakomici ilustratorzy i ilustratorki: Bohdan Butenko, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Maria Ekier, Elżbieta Gaudasińska, Magdalena Pankiewicz, Paweł Pawlak, Janusz Stanny, Marianna Sztyma, Józef Wilkoń i Aleksandra Woldańska-Płocińska.

Kalendarz objęty jest patronatem Narodowego Centrum Kultury w ramach kampanii Patrz, jak czytasz. Ilustracje. Pomysłodawcą tej kampanii jest Andrzej Pągowski, a jej celem jest promowanie wśród wydawców estetyki otaczających nas produktów, gazet, książek i innych wydawnictw. Chcemy pokazać, że dobry tekst może być piękny, literatura piękna powinna być również ładna, a w książce należy doceniać też okładkę. Przypomnimy korzenie Polskiej ilustracji i zwrócimy uwagę na dawniejsze dokonania polskich ilustratorów i twórców grafiki wydawniczej. Do współpracy zaprosimy także grafików i ilustratorów młodego pokolenia, polskich grafików nagradzanych w zagranicznych konkursach, fotografów i fotoedytorów. (za >> klik!)

4 komentarze:

 1. Dobrze, tylko gdzie takie cudo można nabyć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się dowiemy, to chętnie nabędę.

  OdpowiedzUsuń
 3. też szukam:) może to kalendarz tylko dla wybranych?;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, nie jest to kalendarz komercyjny - tylko korporacyjny. Nie jest powszechnie dostępny, przekazywany jest wybranym osobom / klientom firmy - stanowi po prostu narzędzie promocji / marketingu.

  Nadzieja, w tym, że i kiedyś do zwykłych szaraków takie wydawnictwa będą trafiać. Może w przyszłym roku? Kto chciałaby zawiesić na swojej ścianie taki kalendarz?

  Na otarcie łez pozostanie nam wystawa prezentująca prace przygotowane specjalnie na potrzeby tego projektu.

  Wszystkiego co dobre w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!