14.12.12

...z ziemi polskiej do włoskiej


W Turynie i Genui oglądać było można wystawę czwórki polskich ilustratorów: Anity Andrzejewskiej, Andrzeja Pilichowskiego-Ragno, Elżbiety Wasiuczyńskiej i Agnieszki Żelewskiej. W programie: warsztaty plastyczne z dziećmi z użyciem nietypowych materiałów, układanie wielkich puzzli, zadania na spostrzegawczość i dręczenie smoka znad Wisły.5.12.12

Nowość - Wierszyki domowe


Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie?
Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz.

Błyskotliwie ilustrowana przez Joannę Rusinek książka to świetny pomysł na prezent, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - dzieci zabawne wierszyki, a dorośli - dopiski z przymrużeniem oka.

Tytuł: Wierszyki domowe
Tekst: Michał Rusinek
Ilustracje: Joanna Rusinek
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Rok wydania: 2012

3.12.12

Nowość - Księżniczka Koronka i książę Hafcik


To bajka o miłości, nienawiści i tolerancji napisana rytmizowaną prozą. Sąsiadujące ze sobą królestwa kolorowych haftów i białych koronek to ogień i woda, tęcza i biel, tropik i mróz. Różnią się wszystkim, toteż nienawidzą się ich władczynie – Barwinessa i Biellissima, toczące ze sobą nieustającą wojnę. Piękno różnic potrafią natomiast docenić ich dzieci – tęczowy książę Hafcik bez pamięci zakochuje się w śnieżnobiałej księżniczce Koronce. Czy miłość młodych skruszy graniczne mury i wzruszy zimne serca matek? 

Tytuł: Księżniczka Koronka i książę Hafcik
Tekst: Liliana Bardijewska
Ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2012
Książka objęta patronatem PIdD