1.10.12

Zapowiedź - Kaczka-dziwaczka


Prawie rok temu pisaliśmy o zapowiedzi Paperella picchiatella - czyli Kaczce dziwaczce po włosku i... udało się! Startuje Cacko z dziurką - nowa nowa seria wydawnicza Bajki, w której ukazywać się będą antologie klasyków polskiej literatury dla dzieci w nowatorskim opracowaniu graficznym naszych najlepszych współczesnych ilustratorów. Na początek do rąk czytelników trafi właśnie ten wybór wierszy Jana Brzechwy w autorskim, pełnym humoru, fantazji i wyrafinowania opracowaniu graficznym Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka. Oprócz zwariowanej Kaczki-dziwaczki spotkamy tu także Lenia, który męczy się nicnierobieniem, kłótliwe warzywa Na straganie; posłuchamy, jak ze sobą rozmawiają Osioł i róża; zobaczymy, kto mieszka Na wyspach Bergamutach. Są też wiersze: Żaba, Mucha, Wrona i ser, Rozmawiała gęś z prosięciem, a wszystkie zilustrowane tak lekko i dowcipnie, że książkę chce się oglądać bez przerwy. Warto było czekać!

Tytuł: Kaczka-dziwaczka
Tekst: Jan Brzechwa
Ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
Projekt graficzny: Paweł Pawlak
Wiek: 3+
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2012
Seria: Cacko z dziurką 

5 komentarzy:

 1. Powiedzieć "piękne", to o wiele za mało!
  Siedzę wciśnięta w kanapę z zachwytu.
  Kolory, wzory, faktura... wszystko dopracowane po ostatni najmniejszy szczegół! jeszcze ta cholerna nonszalancja, że wszystko takie lekkie :) ot! jest! stało się! stworzyło się !
  Nawet jak moje dzieci wyrosną, to ja ciągle... będę oglądała Pawlaków:) ilustracje...na dobranoc i na dzień dobry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodatkową przyjemnością dla czytelnika będzie ta męka niepewności- a tę rozkładówkę to Pawlacz, czy Pawlaczka? Hmmm Pawlacz, czy Pawlaczka...

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wszystko fajne, oprócz okładki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po prostu rewelacyjne. Wypada powiedzieć..."zgadzam się z moimi przedmówcami..." Ale co tam. Powiem, że faktura ujęła mnie najbardziej. Zaskoczyła i zadziwiła. Chcę mieć w kolekcji tę książkę;) Pozdrawiam twórców!

  OdpowiedzUsuń
 5. A my owszem też mamy w planach "miecie" Kaczki.
  Z łzą żalu wszelako, że "Na straganie" nie doczekało się wydania z ilustracjami
  Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej - jej projekt był znakomity.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!