29.10.12

Ściana Ilustratorów przy Salonie Ciekawej Książki 2012 w ŁodziStowarzyszenieTwórców Kultury i Sztuki Kamienica 56, Poza Rozkładem oraz Polish Bookart ForChildren - pod honorowym patronatem MKA oraz Polskiej Sekcji IBBY - serdecznie zapraszają profesjonalistów i amatorów zajmujących się szeroko rozumianą sztuką ilustracji do udziału w wystawie podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi (7-9 grudnia 2012).

Ściana Ilustratorów będąca częścią programu towarzyszącego łódzkiemu Salonowi Ciekawej Książki, inspirowana jest podobnymi wystawami z największych światowych targów książki.

Pomyślana jest jako wielowymiarowe działanie, którego celami jest nie tylko prezentacja młodych artystów i umożliwienie wymiany kontaktów z wydawcami, ale i działania edukacyjne – wobec oglądających wystawę dzieci, rodziców i nauczycieli; praca na rzecz zmiany myślenia o książce dla dziecka i sztuce ilustracji.

W przyszłości Ściana będzie się rozrastać i będzie mogła być pokazywana w przyszłości również w innych miejscach (min. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, podczas innych targów książki, także międzynarodowych, jak Seul International Bookfair 2013) aby promować zarówno samą polską sztukę ilustracji jak i poszczególnych jej twórców.

Szczegóły warunków uczestnictwa określa regulamin, dostępny wraz z formularzem zgłoszeniowym pod adresem www.kamienica56.org.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 listopada. Dodatkowe informacje i odpowiedzi na pytania uzyskać można pod adresem ilustracja2012@gmail.com