13.6.12

Muzeum Książki Artystycznej na Międzynarodowych Targach Książki w Seulu


Muzeum Książki Artystycznej swoją obecnością na Międzynarodowych Targach Książki w Seulu pragnie promować książkę w mnogości form. W tym roku ideą naszego projektu jest prezentacja twórców zajmujących się książką artystyczną adresowaną do dzieci. Wyborem różnych technik, estetyk, świadectwem rozmaitego postrzegania tego, co można zaoferować najmniejszemu czytelnikowi. Sztuka Książki, Sztuka Ilustracji, niskonakładowe wydawnictwa –  trzy płaszczyzny, wspólne cele.

Wierzymy, że książka dla dzieci kształtuje przyszłych dorosłych – ich wrażliwość, gusta, umiejętność odczytania świata. Pragniemy promować nowoczesne myślenia o książce artystycznej dla dzieci, propagować polską sztukę książki i twórców z nią związanych. Wspieramy odważne idee, nowatorskie formy i tradycję, która buduje kreatywność w postrzeganiu książki dla dziecka.

Naszym celem jest także zagrzewanie artystów, ilustratorów i osoby związane z kreacją sztuki książki do pracy na rzecz najmniejszego czytelnika. Praca dla niego to wielka sprawa.

Nie sztuka powiedzieć „jestem”. Trzeba jeszcze być. (S.J.Lec)

Katarzyna Bajerowicz

Paweł Pawlak

Marta Bilecka-Dudzińska

Monika Grubizna

Małgorzata Sęk

Piotr Socha

Marta Ignerska
 
 Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski Ragno, Agnieszka Żelewska
 

Artur Gulewicz
 
Ewa Kozyra-Pawlak
 
Gabriela Cichowska

 Dorota Łoskot-Cichocka

Jerzy Głuszek