23.7.11

Nowość – W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej–CurieOpowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, wprowadzająca w świat genialnej chemiczki, napisana lekkim i zrozumiałym dla młodego czytelnika językiem. Polecana przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Tytuł: W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej–Curie
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Dorota Łoskot-Cichocka
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2011

19.7.11

Słońce w kapeluszu - ilustracje Bogusława i Wandy Orlińskich w BWA Galerii Zamojskiej

Od 25 lipca 2011 roku w BWA Galeria Zamojska w Zamościu można będzie oglądać wystawę ilustracji artystycznej Bogusława i Wandy Orlińskich. Finisaż z udziałem autorów odbędzie się 24 sierpnia 2011 roku o godzinie 17.00.

Wystawa prezentuje wieloletni dorobek Bogusława i Wandy Orlińskich,w szlachetnej dziedzinie, jaką jest ilustracja artystyczna, której są wciąż wierni. Oboje osiągnęli mistrzostwo w tej dziedzinie sztuki, tworząc prawdziwe skarby na niewielkich kawałkach papieru lub płótna.

Prace olejne, gwasze i pastele, emanują ciepłem i niezwykłą maestrią wykonania. Można na nich spotkać bohaterów popularnych bajek i baśni. Uderza niezwykły autentyzm pogodnej natury dziecięcej, jaką dojrzali artyści w sobie z pietyzmem pielęgnują.

Bohaterowie ilustracji Orlińskich, nie walczą ze sobą, nie epatują wydumaną fantastyką. Dają odbiorcy przyjemność delektowania się wspaniałą, pogodną atmosferą swych dzieł, jak i zwyczajnym życiem wiedzionym przez swych bohaterów.

Wanda i Bogusław Orlińscy nieprzerwanie od 1986 r.są uczestnikami zamojskich plenerów ilustracji. Znaczna część ich twórczości znajduje się w zbiorach BWA Galerii Zamojskiej. Na wystawie prezentowanych jest około 300 prac obojga artystów.


Kwiatki Małgorzatki - M. Kownacka

Wanda Orlińska – urodzona w 1942 roku w Stalowej Woli. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni ilustracji prof. J. M. Szancera obroniła w 1967 roku. Tworzy w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej, rysunku i malarstwa.


Konik - E. Szelburg-Zarembina

Bogusław Orliński – urodzony w 1941 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. A. Nachta-Samborskiego obronił w 1967 roku. Tworzy w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej i malarstwa.

Wystawa czynna od 25 lipca do 24 sierpnia 2011 roku.
BWA Galeria Zamojska
ul. Staszica 27
Zamość

4.7.11

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował? - wyniki

W lipcu, za czerwiec, nagroda powędruje do Marty Biały, która w odpowiedzi na konkursowe pytanie napisała: Ola Cieślak jak palce lizać. Charakterystyczna czcionka i ten drobny rzucik w tle, różowy. A za kamerą Robo-Ola. Czekam już na ten film! Gratulujemy! Prosimy o maila z namiarami.

1.7.11

Zapowiedź - M.O.D.A. czyli Metki Obcasy Dżinsy Adidasy


Nowość w przebojowej serii edukacyjnej!

D.O.M.E.K. opowiadał o architekturze, D.E.S.I.G.N. - o wzornictwie. Czas na porywającą opowieść o modzie!

Fascynująca książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 150 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy. Przeczytacie o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznacie niesamowite pomysły słynnych projektantów. Dowiecie się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. I przekonacie się, że aby być modnym, wcale nie trzeba mieć grubego portfela ani figury modelki.


Tytuł: M.O.D.A. czyli Metki Obcasy Dżinsy Adidasy
Tekst: Katarzyna Świeżak
Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2011