12.6.11

Zielona Brygada, czyli przedszkolaki na straży klimatu


Jest to cykl dziewięciu ilustrowanych wierszyków. W atrakcyjnej i przystępnej formie przybliża dzieciom w wieku przedszkolnym tematykę zmian klimatycznych oraz ukazujemy możliwości przeciwdziałania im przez człowieka – w szczególności przez człowieka młodego.

Cykl wierszyków obejmuje różne zagadnienia związane z klimatem i energią. Istotne tematy (np. wyczerpywanie się tradycyjnych źródeł energii, anomalie pogodowe, itp.) przewijają się w wielu miejscach, ale każdy z wierszyków koncentruje się na pojedynczej kwestii. Czasem jest to najprostsza praktyczna rada (zakręcaj kran, gaś zbędne światło), czasem spojrzenie na problem bardziej ogólny (klimat jako całość, odnawialne źródła energii). Każdy z wierszyków jest więc autonomiczną całością, ale dopiero razem dają w miarę pełny obraz, uzupełniając się i wzajemnie objaśniając. Książka dostępna --> tutaj.

Tytuł: Zielona Brygada, czyli przedszkolaki na straży klimatu
Tekst: Batkobal
Ilustracje: Agnieszka Prus
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Ministerstwo Środowiska
Rok wydania: 2010

4 komentarze:

 1. Dostępna jest w wersji realnej?

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka została wydrukowana w nakładzie 10 000 egzemplarzy bezpłatnych i jest rozdawana przez MOŚ m.in. w przedszkolach przy okazji kampanii Klimatolubne Przedszkolaki.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ktoś słyszał o tej kampanii?
  Czy zarezerwowane dla "stolycy"?

  A książka - do pobrania na stronie MOŚ

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!