19.5.11

Zapowiedź - Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – Co było potem?


Trudno uwierzyć, że choć od pierwszego wydania tego tytułu minęło już prawie sześćdziesiąt lat, to książka dopiero teraz ukazuje się w języku polskim! Nie lada to gratka dla miłośników twórczości Tove Jansson.

Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi to zabawna, wierszowana, a zarazem obraz(k)owa historia o tym, jak Muminek poszedł po mleko... na pozór proste zadanie za sprawą spotkania z Mimblą zmieniło się w wyprawę do przedziwnych miejsc w poszukiwaniu Małej Mi, żeby na koniec nasz bohater szczęśliwie powrócił do Doliny Muminków z... bańką zwarzonego mleka. A wszystko to jest skąpane w niezwykle barwnym psychodelicznym sosie. Wycinanki na stronach książki prowadzą dzieci z jednej sceny do następnej, skłaniając do pytań Co było potem?.

Tłumaczenie Ewy Kozyry-Pawlak bezbłędnie i z humorem wiedzie nas przez zakamarki magicznego świata Tove Jansson. Ale to nie wszystko! Dodatkowy walor książki stanowi mistrzowsko wykaligrafowany tekst, spójnie łączący słowo i obraz. Idealny duet twórczy! Słowo daję nie kłamię! Nie wierzycie? I dobrze. Przekonajcie się sami.

Tytuł: Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – Co było potem?
Tekst i ilustracje: Tove Jansson
Tłumaczenie i kaligrafia: Ewa Kozyra-Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: EneDueRabe
Rok wydania: 2011

9 komentarzy:

 1. Cóż za wspaniała wiadomość z samego rana! Dziękuję! Jak na razie nie mogę nigdzie znaleźć tej książki (nawet na stronie wydawnictwa), ale będę szukał aż do skutku. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy premiera? Poza Wami nikt nic nie wie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Planowana premiera - wrzesień 2011

  OdpowiedzUsuń
 4. o tak! ta wiadomość podziałała na mnie z samego rana lepiej niż kawa i rogalik z czekoladą! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla niecierpliwych: moje amatorskie tłumaczenie książki znajdziecie na moomin.pun.pl lub na chomiku o nazwie Muminki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!