11.5.11

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował?


Najwyższa pora na majową odsłonę naszego konkursu... Wisi już jakąś chwilę... czy wiecie, kto jest autorem najnowszej winietki? A jeśli tak, to po czym poznałeś? Koniecznie napisz kto i co nam tu zmalowal? Zwycięzca, wyłoniony w tajnym losowaniu tradycyjnie obdarowany zostanie książką z autografem z ilustracjami autora winietki. Do roboty! Tylko się dobrze zastanówcie... Na odpowiedzi w postaci komentarzy - koniecznie podpisanych - czekamy do 25 maja. Wyniki opublikujemy dwa dni później, czyli 27 maja. Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie!

33 komentarze:

 1. Obstawiam, iż najnowszą winietkę zmalowała Pani Katarzyna Bogucka. Te zygzaczki jak z wilków u "Stefka Burczymuchy", zestawienie kolorów jak w "Chorym kotku", zamiłowanie do geometryzacji, charakterystyczna kolorystyka, płynna linia... Myślę, że to jakiś sympatyczny, seledynowy, podwodny stworek, który zaprasza nas na herbatkę i miłą lekturę:))
  Pozdrawiam
  Marta Biały

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorką winietki bez wątpienia jest Agata Dudek. Wszędzie poznam jej wyrazisty styl ponieważ jest jedną z moich ulubionych ilustratorek młodego pokolenia.
  Magdalena Bunicz

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem jest za proste :) Nie będę psuł zabawy. Powiem tylko, że nie Katarzyna Bogucka.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. hmm.. obstawiam Mariannę Oklejak. mój trop to pomalowane na czerwono pazurki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również obstawiam Agatę Dudek - jej styl jest bardzo charakterystyczny i niepowtarzalny ;-) Od razu widać, że autorka dobrze się bawiła sporządzając winietkę.

  pozdrawiam
  Magdalena Barcik

  OdpowiedzUsuń
 6. To Katarzyna Bogucka - te charakterystyczne kończyny oraz słabość do kolorystyki lat 60 (???), no i ogólne szaleństwo :))) Lubię barrrrdzo :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja stawiam na Aleksandrę i Daniela Mizielińskich, ten zielony stworek przypomina mi bardzo "Co z ciebie wyrośnie".

  OdpowiedzUsuń
 8. Dłoń ufona, czerwony "mazaj" na nim, literki, linie pod nimi - to wszystko mówi mi: Agata Dudek! A ufonek zaprasza na herbatkę też bardzo charakterystyczną, zawsze ciepło parującą :)
  Kasia Siwek

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście Agata Dudek...Coś mi się zdaję, że ten groszkowy stwór to Kawopij. Ma takie same oczy do kawy jak ja :).
  Kawopij pracuje etapowo:
  szkic-łyk-szkic-szkic-łyk-szkic-szkic-łyk-szkic-łyk-szkic-szkic-szkic-łyk...

  OdpowiedzUsuń
 10. Pani Agata Dudek jest, wydaje mi się, właścicielką tego tajemniczego seledynowego stworka. Sugerowałoby to również jego owłosienie
  (znaczy się tego stworka).A co zmalowała autorka? hym wydaje mi się, ze jest to kobieta- wydanie kosmiczne:co sugeruje rumień na twarzy i pomalowane paznokcie, a także skłonność do picia z filiżanki oraz długie rzęsy:) aluzjailuzja@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Pewnie Agata Dudek. Choć Katarzyna Księżopolska robi też podobne rzeczy, a ostatnio widziałam też u niej jakieś winietki. Ale obstawiam jednak Dudka :).

  OdpowiedzUsuń
 12. Styl jest wszech obowiązujący i obecnie politycznie poprawny. Dodałbym jeszcze parę nazwisk :) Ciekawe, że styl wszystkich "podejrzanych" jest wg komentujących bardzo dla w/w charakterystyczny. Ej, czegoś tu nie rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak jak juz pisalam - pewniak - Agata Dudek
  Niepowtarzalna i niepodrabialna :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślałam, że się nie doczekam konkursu ;)

  Mój typ: Agata Dudek, i trudno mnie "wystrychnąć na dudka" skoro stwór: - ILUstrator kreśli zgrabne, jedynie w swoim rodzaju nakrapiano-najeżone litery znaczącą LEWĄ RĘKĄ.
  Tak potrafi tylko Agata Dudek!

  Ania z pozarozkladem

  OdpowiedzUsuń
 15. A jak awaria. Niestety awaria bloggera spowodowała utratę wszystkich komentarzy zamieszczonych pod tym postem. Podobno pracują nad odzyskaniem wpisów i komentarzy zamieszczonych od 15.37 11 maja. Jeśli się im nie uda, będziemy je odtwarzać na własną rękę... Pech!

  OdpowiedzUsuń
 16. Agata Dudek jak budu-dudu (że na pewno)

  OdpowiedzUsuń
 17. ECh, no ja znowu:
  Agata Dudek ze swym ILUstratorem, który jak nikt potrafi nakreślić nakrapiano-najeżone, podrygujące literki, znaczącą LEWą ręką.

  OdpowiedzUsuń
 18. o-o! znikneło...
  a ja Wam mówię, że to Marianna Oklejak.. to ona jest miłośniczką czerwonego manikiuru u stworzeń wszelakich..

  OdpowiedzUsuń
 19. To ja powtarzam, że głosowałam na Aleksandrę i Daniela Mizielińskich, bo mi ten zielony stworek "Co z ciebie wyrośnie" przypomina.

  OdpowiedzUsuń
 20. A to łakomczuch Kawopij, oprócz pysssznej kawki wciągnął wszystkie komentarze...
  Twórcą winietki i groszkowego łakomczucha jest Agata Dudek :)

  OdpowiedzUsuń
 21. A ja pisałam przed awarią, że wydaje mi się, iż właścicielką zielonego stworka jest Pani Agata Dudek. Zwróciłam tez uwagę na owłosienie stworka.A kim jest? Kosmicznym przedstawicielem płci żeńskiej- o czym świadczą pomalowane paznokcie, rumień na policzku, długie rzęsy oraz skłonność do picia napoi z pięknych filiżanek.aluzjailuzja@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja obstawiałam Katarzynę Bogucką i nadal tak myślę. Zestawienia kolorów, geometryzacja, zygzaczki... A na winietce podwodny stworek, smakosz herbatki.
  Pozdrawiam
  Marta Biały

  OdpowiedzUsuń
 23. A mnie stópki te powabne na trop Marianny Oklejak naprowadzają.
  Marta/Rzeżucha od Staśka
  http://stasiekpoleca.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Hmm...bardzo ciekawe: takie właśnie projektowanie ilustracji jest bardzo charakterystyczne dla kilkorga wymienionych ilustratorów. Czy to znaczy, że oni wszyscy rysują tak samo? Bo nie rozumiem. Czyżby M.O.D.A.?

  OdpowiedzUsuń
 25. Toz to Agata Dudek - nie do pomylenia sa charakterystyczne tajemnicze kreski na kończynach przywodzace na myśl zgięcia skóry przy stawach (ale ilez to stawów moga mieć ludzie wg. Dudkówny?)tudziez owłosienie. Dodatkowo charekterystyczne paznokcie. I kolorystyka. I więcej nie wiem jak napisac, bo nie jestem historykiem sztuki :)))

  OdpowiedzUsuń
 26. też pisałam przed awarią, ale się powtórzę!

  Agata Dudek ;-)

  OdpowiedzUsuń
 27. nieco spóźniony leigh bowery...

  OdpowiedzUsuń
 28. Miętki Paskudek autorstwa Dudek.

  OdpowiedzUsuń
 29. Bez żadnych wątpliwości - Agata Dudek. Styl bardzo charakterystyczny, własna typografia, połączenie plamy i linii, użycie tekstur, geometryczne dodatki. Też pisałam przed awarią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!