16.2.11

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował? - wyniki + podpowiedź

Konkursy były dwa

...pierwszy z serii Czy znasz li tego ilustratora? zostanie dziś rozwiązany. Jak się okazało zagadka nie była łatwa, kilka osób dosłownie ocierało się o prawidłową odpowiedź, ale nie trafiło! Tajna komisja konkursowa wskazuje, iż szczęśliwą zwyciężczynią zostaje Marta B., która zobaczyła królika, któremu plątały się uszy autorstwa Pawła Pawlaka, tradycyjnie obdarowana zostanie książką z autografem z ilustracjami autora winietki. Gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy!


Drugi równoległy konkurs Prócz nazwiska autora spróbujcie odgadnąć jakie imię nosi istota przedstawiona na winietce? zostaje przedłużony do końca miesiąca.

Mamy dla was malutką podpowiedź autora - owszem to zając, a jego imię ma coś z warzywa, choć nie jest to trop nasuwający od razu prawidłową odpowiedź, bo warzywo, które kojarzy się odruchowo z zającem z winietki nie jest tym właściwym warzywem; natomiast to prawidłowe warzywo, po jego odgadnięciu, wskaże pewien kolor, który w zasadzie nie jest kolorem, a na pewno nie jest kolorem tego warzywa, ale który ma w tym rozumowaniu zasadnicze znaczenie. Proste?! Nieee? Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Poprawna odpowiedź na to bez wątpienia trudne pytanie, nagrodzona zostanie malutkim oryginałem Pawła Pawlaka oraz książką z autografem z jego ilustracjami.