26.1.10

Spotkanie z Józefem Wilkoniem

Uwaga! Uwaga! 2 lutego – wtorek - krakowskie Cafe Szafe zaprasza na spotkanie z mistrzem Józefem Wilkoniem! Wernisaż i spotkanie startuje o 19.00 w Cafe Szafe. Felicjanek 10. Z gościem rozmowę poprowadzi Basia Gawryluk.

Spotkanie z Józefem Wilkoniem

29 stycznia - piątek - księgarnia Badet zaprasza na spotkanie z Józefem Wilkoniem i ilustrowaną przez niego Księgą dżungli. W programie podziwianie prac Mistrza, czytanie fragmentów książki, rozmowa z wybitnym artystą o książkach dziecięcych, chętni będą mogli zdobyć jego autograf. Dzieciaki wezmą udział w warsztatach plastycznych - wylepianiu z gliny zwierzęcych bohaterów Księgi - wilków i wilczków pantery Bagery, niedźwiedzia Balu, Maugliego i innych, a potem budowaniu im dżunglowej scenerii i uwiecznieniu całość na zdjęciach. Oczywiście gliniane figurki będzie można zabrać później ze sobą do domu.

Wstęp wolny, konieczne zapisy: badet@badet.pl lub 022 499-37-17. Zajęcia dla dzieci od ok. 5 lat, a także dla dorosłych zafascynowanych twórczością Mistrza Wilkonia. Ostatnie wolne miejsca!

25.1.10

Zapowiedź - Miasteczko Mamoko

Pomysłowa książka obrazkowa. Każda rozkładówka to bajecznie narysowana panorama fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkanaście równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. Miasteczko Mamoko to prawdziwa obrazkowa uczta znakomicie rozwijająca dziecięcą spostrzegawczość. Dzięki sztywnostronicowemu wydaniu mogą się nią cieszyć już najmłodsze dzieci
Tytuł: Miasteczko Mamoko Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy Kategoria: dla dzieci od lat 3 Wydawnictwo: Dwie siostry Rok wydania: 2010

21.1.10

22. Biennale Ilustracji Bratysława - wystawa


Zaproszenie na wystawę 22. Biennale Ilustracji Bratysława prezentującą prace zeszłorocznych finalistów, która będzie miała miejsce w Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawa przy ul. Koszykowe 26/28 w Warszawie. Otwarcie wystawy 25 stycznia o godz. 12. Wystawa będzie trwała do końca lutego. Wystawa zorganizowana we współpracy z Instytuem Słowackim.

19.1.10

D.O.M.E.K. - wydanie niemieckie i włoskie

D.O.M.E.K. uznany, komplementowany i nagradzany w kraju (zdobył nagrodę główną w kategorii graficznej konkursu Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka) wypływa na szerokie wody, a to za sprawą Programu Translatorskiego ©POLAND.

Tytuł: Treppe Fenster Klo (org. D.O.M.E.K.)
Tekst i ilustracje: Aleksandra Machowiak i Daniel Mizieliński
Tłumaczenie: Dorota Stroińska
Kategoria: dla dzieci od lat 2,5
Wydawnictwo: Moritzverlag
Rok wydania: 2010
Tytuł: C.A.S.E. (org. D.O.M.E.K.)
Tekst i ilustracje: Aleksandra Machowiak i Daniel Mizieliński
Tłumaczenie: Andrea Ceccherelli
Kategoria: dla dzieci od lat 2,5
Wydawnictwo: Comma 22
Rok wydania: 2010

9.1.10

Wystawa - Buszmeni w Krakowie

Zaproszenie dla wszystkich fanów książki - wystawa, na której zaprezentowane zostaną książki powstałe w ciągu ostatnich 10 lat w Pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Pokazanych zostanie ponad 60 książek. Większość z nich istnieje tylko w jednym egzemplarzu, więc druga taka okazja może się długo nie trafić. Przybywajcie! Organizatorem wystawy, która trwać będzie od 29 stycznia do 26 lutego jest Hipopotam studio. Książki oglądać będzie można w Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ (ul. Kościuszki 37, Kraków).