28.12.09

47. Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii

Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii organizowane są nieprzerwanie od 1964 roku. Jednym z konkursów towarzyszących tej imprezie jest Wystawa Ilustratorów.

Zgłosić może się każdy – zaprawiony w bojach czy też początkujący ilustrator, oraz zupełny debiutant. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach - fiction (imagination) i no-fiction (educational).

Znamy już nazwiska polskich ilustratorów, których prace być może prezentowane będą w czasie 47. Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w dniach od 23 do 26 marca 2010 r., a zostały dopuszczone do konkursowej selekcji:

Fiction

Anna Blaszczyk
Marta Ignerska
Karolina Kornek
Agnieszka Kruczek-Antoniewicz
Krystyna Motwicka
Agate Wojakowski

No-Fiction

Łukasz Leszczyński

Niestety ciężko namierzyć niektóre z wyżej wymienionych osób. Dlatego też – ktokolwiek widział, ktokolwiek zna lub wie, proszony jest o odzew.

3 komentarze:

 1. Mam wrażenie, że ilustratorzy, którzy wezmą udział w wystawie nie zostali jeszcze wybrani. Na stronie internetowej targów jest tylko opublikowana lista zarejestrowanych uczestników konkursu.
  Magda z Wytwórni

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam takie wrażenie i dlatego napisałam: "Znamy już nazwiska polskich ilustratorów, których prace być może prezentowane będą w czasie 47. Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w dniach od 23 do 26 marca 2010 r., a zostały dopuszczone do konkursowej selekcji" - z naciskiem na "być może" i "konkursową selekcję".

  Pozdrawiam,
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak :-) umknęło mi to "być może". Szkoda, że jednak nikt nie został wybrany (albo znowu nie dowidzę). Bardzo liczyłam na Martę Ignerską!
  Pozdrawiam, Magda z Wytwórni

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!